Firma WST Wrocław Sp. z o.o. prowadzi badania przemysłowe i prace rozwojowe w wybranych obszarach nauki i techniki, w których nasi pracownicy posiadają kompetencje. Poniżej przedstawiamy zakres tematyczny podejmowanych przez nas badań zarówno indywidualnie jak i w partnerstwie lub konsorcjach badawczych. Jesteśmy otwarci na współpracę.

Badania i Rozwój (B&R)

1. Nowe Technologie

Układy elektroniczne i fotoniczne w pomiarach i przemyśle. Zastosowanie czujników (np. czujniki temperatury, wilgotności, przesunięcia) w systemach pomiarowych i monitorujących w aplikacjach motoryzacyjnych, kolejowych, przemysłowych .
Przykładowe projekty, w których uczestniczyli nasi pracownicy:
"Długoterminowe monitorowanie za pomocą elektro-optycznych systemów pomiarowych w podziemnych składowiskach odpadów nuklearnych (LOMOS)".

2. Sieci telekomunikacyjne i komputerowe, Internet Rzeczy

Planowanie i projektowanie inteligentnych systemów w oparciu o sieci telekomunikacyjne i komputerowe. Inteligentne usługi sieciowe. Sztuczna inteligencja. Systemy rozproszone.
Przykładowe projekty, w których uczestniczyli nasi pracownicy:
"Zaawansowana Infrastruktura dla Ogólnoeuropejskiej Sieci Inżynierskiej (E-COLLEG)";
"Specjalistyczna Polska Infrastruktura Naukowa dla Laboratoriów Badawczych (SPIN-LAB)".

3. Aparatura Medyczna

Elektroniczne urządzenia diagnostyczne i terapeutyczne. Rozwój urządzeń do pomiarów parametrów organizmu ludzkiego. Systemy wspomagające terapie.
Przykładowe projekty, w których uczestniczyli nasi pracownicy:
"Monitorowanie bólów krzyża przy pomocy czujników światłowodowych wykorzystujących siatki Bragga";
"Optyczna pinceta i skalpel laserowy - nowe techniki laserowe dla nauk biologicznych".