Jesteśmy kilkuosobowym zespołem profesjonalistów o wieloletnim doświadczeniu. Początki naszej aktywności zawodowej sięgają lat 90-tych ubiegłego stulecia. Doświadczenia zdobywaliśmy jako specjaliści lub kierownicy w różnych firmach z branży ICT oraz nowych technologii (m.in.: TP S.A. - Orange, DIALOG, Netia, Identity, EnerSysSchunk), jak również jako członkowie interdyscyplinarnych międzynarodowych grup badawczych na uczelniach w Polsce i za granicą (np. Szwecja, Belgia). Jako firma WST Wrocław zaczęliśmy funkcjonowanie w połowie roku 2012 zarejestrowani jako jednoosobowa działalność gospodarcza. W styczniu 2016 roku rozpoczęliśmy działania jako Witczyński Sophisticated Technologies Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (KRS 0000597030). Przez wiele lat nasza aktywność koncentrowała się na reprezentowaniu interesów pewnej niemieckiej grupy firm technologicznych na terenie Polski i krajów ościennych poprzez promowanie i sprzedaż jej produktów.

W tym czasie służyliśmy naszym doświadczeniem i doradztwem technicznym szerokiej rzeszy firm z różnych branż przemysłowych jak np. przemysł ciężki (huty, kopalnie), przemysł kablowy, przetwórstwo tworzyw sztucznych, papiernie, cementownie, energetyka (elektrownie konwencjonalne i wiatrowe), producenci i serwisy maszyn elektrycznych, producenci i użytkownicy pojazdów szynowych i autobusów elektrycznych. Firmy te jako nasi klienci są z nami do dziś. Aktualnie oprócz wsparcia naszych klientów w obszarze podzespołów i części zamiennych wykorzystywanych w ich parkach maszynowych bądź w ich produktach proponujemy współpracę i usługi w dodatkowych dziedzinach. Nasi pracownicy posiadają także kompetencje biznesowe, techniczne oraz doświadczenie naukowe zdobyte w jednostkach badawczych oraz na uczelniach europejskich. To pozwala nam na angażowanie się w miarę dostępności naszych zasobów w projekty badawczo rozwojowe realizowane w konsorcjach z krajowymi i zagranicznymi partnerami. Więcej informacji w tym zakresie znajdziecie Państwo w zakładce BadaniaMimo, że jak dotychczas wszyscy nasi pracownicy noszą to samo nazwisko  to nie uważamy się za małą zamkniętą firmę rodzinną, a jesteśmy raczej otwarci na szeroko pojmowaną współpracę. W przypadku pytań lub zainteresowania z Państwa strony prosimy o kontakt.

Nasza misja i cel: "Robimy niemożliwe dla lepszego wspólnego jutra"

Nawiązując do myśli Alberta Einsteina: „Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i on to robi” stawiamy sobie ambitne cele i robimy rzeczy, które dziś mogą wydawać się niemożliwe do realizacji, ale jutro stają się powszechne i poprawiają nasze życie. Podejście to ma zastosowanie do naszej aktywności zawodowej, gdy współpracujemy z naszymi odbiorcami lub partnerami biznesowymi, ale także jest naszą filozofią życiową.